Reservdelslista 2

Reservdelslista 2

De olika kuggremshjulen ger olika utväxlingar.

12 XL och 42 XL ger 3,5:1
20 XL och 36 XL ger 1,8:1
28 XL och 28 XL ger 1:1

Pos Ant Benämning Best.nr
1 1 Bromsplatta 5000 -101
2 3 Distans    "     -102
3 3 Skruv, M5 x 35    "     -103
4 3 Skruv, M4 x 33    "     -104
5 1 Elmagnet broms 12 V DC    "      -105
5 1 Elmagnet broms 24 V DC    "     -106
5 1 Elmagnet broms 205V DC    "     -107
6 2 Hållare    "     -113
7 2 Magnetbrytare    "     -114
8 2 Skruv M4 x 12    "     -115
9 1 Platta    "     -118
10 1 Växelhus    "     -119
11 1 Växelhus för pulsgivare    "     -120
12 4 Skruv + mutter  M5 x 20    "     -121
13 1 Kuggremshjul 12 XL    "     -125
13 1

Kuggremshjul 42 XL

   "     -126
13 1 Kuggremshjul 20 XL    "     -127
13 1 Kuggremshjul 36 XL    "     -128
13 2 Kuggremshjul 28 XL    "     -131
14 1 Kuggrem    "     -132
15 1 Bussning    "     -192
16 1 Pulsgivare    "     -150
17 1 Mellanplatta    "     -151
18 1 Axeltapp    "     -152
19 2 Skruv M 3 x6    "     -153
20 1 Motor 230 V AC 1-Fas    "     -172
20 1 Motor 400 V AC 3-Fas    "     -173
21 1 Ögelfäste    "     -165
22 1 Bussning    "     -136
  4 Skruv M5 x 70    "     -122
  2 Skruv M5 x 30    "     -123
  1 Adapterring (12/24 V DC)    "     -112